Травматичні патрони - конструкція, калібри і особливості застосування
Боєприпаси для зброї несмертельної дії складають особливу категорію. Вони застосовуються як з метою самооборони простими громадянами, так і поліцією, спецпідрозділами для розгону демонстрацій і приборкання особливої буйних, але потенційно безпечних злочинців. Однак, модифікацій «травмата» настільки багато, що виникає плутанина і Вам доводиться вивчати цілі талмуди літератури замість того, щоб просто піти в найближчу збройову лавку в Києві, Дніпрі, Одесі чи Харкові і купити травматичні патрони.
Так, між різними моделями боєприпасів є істотні відмінності не тільки в ціні. Але не можна забувати про те, що вони виробляються строго за нормами, прописаними в затвердженій державою документації, значить, основні балістичні властивості будь-яких двох патронів однакового калібру схожі. Виробники можуть тільки трохи грати з характеристиками за рахунок експериментів з методів займання пороху, сплавом гуми для кульки, матеріалом гільзи. Пропонуємо трохи прояснити ситуацію і поговорити про особливості двох основних калібрів нелетальних патронів 9 і 12. Інформація буде Вам корисна.
Патрони травматичні під найпоширенішу зброя
Основний вид «травмата» - це, звичайно ж, пістолет під патрон 9 мм. Звичайно, випускається і зброя для самооборони в інших калібрах, але максимально поширений в Україні саме дев'ятий. У вільному продажу Ви знайдете більш 10 марок 9 патрона з гумовою кулькою під пістолети ФОРТ та інших відомих марок. Всі вони розраховані на зупинку нападника з відстані 2-3 метра без нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Патрони для травматичного пістолета мають безліч відмінностей:
- Маса кульки - варіюється від 0.6 г до 1 грама. Природно, відповідає за больові відчуття за умови рівного порохового доважку.
- Капсуль-запальник Бердана або Боксера.
- Перший частіше використовується у вітчизняному виробництва. Стійкий до випадкових надколів, але при спрацьовуванні забруднює зброю оржавляющим складом.
- Капсуль Боксера не виробляє негативного впливу на ствол, підвищує потужність пострілу при рівній кількості пороху, але нестійкий до спрацьовувань через випадкових надколів. Застосовується західними виробниками.
- Навішення пороху. У деяких виробників спостерігаються проблеми зі стабільністю навішування. Якщо переборщити з порохом, ствол може розірвати. Недосипання загрожує застряванням кульки в дуловому каналі.
Бути може, Ви здивуєтеся, але аналізу цієї інформації недостатньо, щоб якісні травматичні патрони 9 мм купити. Рекомендуємо особливо придивитися до матеріалу гільзи.
- Сталеві найкраще сприймають більші доважки пороху, але з ними часто виникають проблеми в нехромованих або забруднених стволах - гільза погано витягується, може застрягти;
- Латунні пластичні, завдяки чому легко витягуються з патронника після пострілу, але частіше сталевих роздуваються і розриваються там же. Як результат - детонація в магазині при ранньому відкаті затвору;
- Біметалічні об'єднують як гідності, так і недоліки сталевих з латунними. Так, гільзи від НПЗ міцні, але сильно деформуються при великих наважках пороху (підходять тільки для малопотужних тренувальних патронів). Біметал від КСПЗ не настільки міцний, але пластичний, легко витягається і відмінно функціонує тільки в розроблених під нього системах.
Що ж, з основними характеристиками розібралися. Шукайте їх в описі товарів в інтернет-магазині, а ми поки перейдемо до іншої цікавої теми.
Травматичні патрони 12 калібру для гладкоствольної зброї - бути чи не бути?
На відміну від 9 калібру, 12 спочатку був ознакою потужних рушниць для мисливців. Ідея випустити для них гумові кулі прийшла як варіант швидкого переоснащення поліцейського спорядження для роботи з демонстраціями. Тим ні менш, патрони є у вільному продажу.
Конструктивно і за складом вони майже не відрізняються від 9 мм «побратимів». Один гумову кульку використовується рідко, оскільки його розмір може заподіяти серйозні травми. Але в будь-якому спеціалізованому магазині Ви купите травматичні патрони 12 калібру, наповнені гумовою картеччю, яка добре б'є на відстань 5-15 метрів.
Вони випускаються в стандартному форм-факторі 12/70. Під кулька-кулю йде укорочена модифікація патрона 12/35, сумісна тільки з пістолетами «Хауда» (дизайн ІЖ-43НК) і травмат-переломка «Термінатор» (в стилі рушниці Fabarm).
Також не можна не згадати про несумісність патрона 12/70 з напівавтоматичними системами. Енергії пострілу не вистачає для перезарядки і боєприпас заклинює. Він добре проявляє себе тільки з помповими рушницями і класичною зброєю переломною конструкції
Травматичні патрони в інтернет магазині
Травматичні патрони | Ціна |
---|---|
Патрон травматичний Вій кал. 9 мм P.A. | 18.92 грн |
патрон несмертельної дії Тахо "Самозахист" кал. 12/70 эластичная куля | 54.61 грн |
Патрон несмертельної дії "Форт-Т" k .45 | 27.09 грн |
Патрон несмертельної дії Шмайсер "ПС-9" кал. 9 мм P.A. | 12.47 грн |